טלפון

מקום לבר מצווה בצפון

ישנן הכנות רבות לקראת כל אירוע, ובוודאי לקראת בר מצווה. תכנון מוקדם וחכם ימנע מכם הוצאות מיותרות, יחסוך מכם כאבי ראש ולחצים ויבטיח אירוע מוצלח ומהנה לכולם

מזל טוב! בשעה טובה הילד שלכם הגיע לגיל המצוות ומילד הוא הופך לנער צעיר. חגיגת בר המצווה מרגיש לעיתים כמו חתונה כאשר הנער הוא חתן הבר מצווה, ההכנות לחגיגה גדולות ומרובות וגם טקס עלייה לתורה והטקס הדתי / מסורתי מעורר התרגשות רבה. מעבר לכך, ישנן כיום אטרקציות רבות שבני נוער רבים מאמצים לאירוע בר מצווה, כגון: הופעות, ריקודים, זיקוקים ושלל אטרקציות מהנות.

מס' גורמים שיש לקחת בחשבון כאשר מתכננים בר מצווה:

תקציב – לפני שמחליטים על מקום לבר מצווה בצפון למשל, או איזה אטרקציות ילהיבו את האורחים, יש לבדוק היטב מה התקציב לאירוע. כמה כסף אתם מסוגלים ורוצים להשקיע באירוע זה. יש לקחת בחשבון גורמים שאינם כלולים דווקא ביום האירוע כמו הכנות מראש, שמלות וחליפות, איפור ועיצוב שיער וכד'. 

טיפ קטן – רוב הסיכויים שחלק מהאורחים שלכם באירוע יהיו ילדים בני 13. כלומר הילדים בדר"כ לא משלמים מעבר למנה שהזמנתם עבורם. לכן יש לקחת בחשבון שייתכן שתפסידו סכום מסוים עבור מנות הילדים.

מס' האורחים – לאחר שסיכמתם על תקציב מסוים, אתם יכולים לדעת האם האירוע שאתם מתכננים יהיה בומבסטי או צנוע. חשוב לערוך רשימה מסודרת ולדעת פחות או יותר כמה אורחים צפויים להגיע.  לאחר שסיימתם להכין את רשימת האורחים ואתם יודעים כמה צפויים להגיע, זה הזמן להתאים מקום לקיום האירוע למספר האורחים שצפויים להגיע.

בחירת מקום לבר מצווה – רגע לפני שאתם מחליטים על מקום שנראה לכם מתאים כהורים, הזמינו את בנכם לשיחה והתייעצו איתו לגבי הרצונות שלו. אחרי הכל הוא חתן בר המצווה ואתם רוצים להגשים לו את החלום מצד אחד ומצד שני לקיים אירוע שיתאים לתקציב ולאורחים. 

למשל, אם הילד שלכם מתעקש על בר מצווה במועדון מסיבות רועש, אתם וודאי תאלצו לוותר על הרעיון מאחר והסבתות לא ממש ישמחו לבלות במקום כזה..

בחירת מקום לאירוע חייב להתאים לאופי האירוע. למשל, אם חשוב לכם לשים דגש על הטקס המסורתי אתם יכולים לקיים את האירוע בבית כנסת כאשר המשפחה המצומצמת מלווה את ילדכם בטקס העלייה לתורה, ולאחר מכן לעבור לאולם אירועים לקיום החגיגות כמו שבני נוער אוהבים… 

ניתן גם לערוך את הבר מצווה בטבע, בכותל או במקומות דומים שמעצימים את החוויה המרגשת.

 

בחרתם מקום? בדקו היטב מספר דברים:

חנייה לאורחים – בדקו שיש מספיק מקומות חנייה לאורחים וכן שהחנייה קרובה לאולם.

אוכל !!! אל תוותרו על הטעימות מראש. מומלץ שיהיה אתכם מישהו נוסף בטעימות בכדי לקבל חוות דעת נוספת על המנות.

ניקיון, שירות, נראות – טיול קטן באולם האירועים או המקום שבחרתם לקיים את האירוע יחסוך מכם הפתעות ביום החגיגה. בדקו שהאולם נקי, המטבח ואזור חלוקת המנות. שימו לב לרמת השירות של המלצרים, הברמנים והשפים. תעשו סיור גם בחדרי השירותים.

פרטים קטנים כמו אלו יכולים להשפיע לטובה או לרעה ביום האירוע שלכם. וזהו אירוע של פעם בחיים לכן…. חשוב להשקיע.

 

מזל טוב!