טלפון

שיק או מתנה

החתונה שלנו חייבת להיות החתונה המושלמת ביותר. באירוע הגדול הזה אנחנו מכנסים את מיטב אורחינו על מנת להנציח את אהבתנו מולם. משפחה יקרה וחברים קרובים – כולם מגיעים לראות אותנו בשיא שלנו. בדיוק בגלל שבאירוע כזה מכנסים כל כך הרבה יקרים לנו, חשוב לנו להיות במיטבנו, וזה אומר גם להשקיע בהופעה החיצונית שלנו וגם להשקיע במתחם אירועים שידאג לאירוח על הצד הטוב ביותר.

 

על מנת לארח על הצד הטוב ביותר דרוש גם לא מעט כסף. ידוע לכל שאירוע גדול כמו חתונה עולה לא מעט ומצריך היערכות רבה מצד בני הזוג ולעתים גם עזרה מההורים על מנת להרים אירוע מוצלח ובלתי נשכח. מצד אחד אנחנו מוציאים המון כסף במהלך הפקת החתונה אך מצד שני גם יודעים שאנחנו עתידים להחזיר את ההשקעה הודות למתנות הנדיבות שנקבל מהאורחים היקרים שלנו. החזרה כספית ניתן להחזיר רק באמצעות מתנות המגיעות בדמות שיק, אך כיום יותר ויותר מוזמנים מגיעים לחתונות בלי שיק, אלא עם מתנה.

 

אלו המגיעים עם מתנה, לאו דווקא עושים זאת ממקום של לחסוך. המון פעמים אלו הנותנים מתנות הינם אנשים מבוגרים יותר אשר רואים במתנה משהו ערכי יותר, סמלי יותר ובהרבה יותר אישי משיק. בני משפחה מבוגרים מעבירים בירושה פריטים יקרי ערך או מתנות גדולות שכל תכליתן הוא להעניק משמעות למתנה ולא להיות עוד חתימה על שיק. דווקא הזוגות הצעירים אשר מודעים יותר לעלות הרבה של אירוע כמו חתונה, חותמים על שיק ומעניקים אותו כמתנה.

 

אז אילו מתנות אפשר להעניק בחתונה?

ראשית, שיק. כל זוג צעיר שעתיד להתחתן יעדיף ללא צל של ספק לקבל כמתנה שיק מהאורחים. מדובר על זוג צעיר שמתחיל את חייו המשותפים והם היו מעדיפים להתחיל את החיים האלו עם פלוס בבנק ולא במינוס. עם כל הכבוד למתנות, עם הכסף אפשר לקנות מתנות, אך עם המתנות לא ניתן לקנות כסף וזהו קו המחשבה שלהם. כך נהוג כיום ולכן נתח גדול מהאורחים מגיע לחתונה עם שיק.

 

כאשר מדובר בהורים של החתן והכלה והם מודעים להוצאות החתונה וגם לכאלו שעתידות להגיע, לכן הם דווקא מנסים לעזור לזוג בצורה אחרת. יש ירח דבש על הפרק? הם דואגים לזה. במקום להעניק לזוג שיק, בוחרים הרבה פעמים הורי החתן והכלה להתאחד יחד ולדאוג להם לכרטיסי הטיסה ליעד בו הם בחרו לבלות את ירח הדבש שלהם. במקרה הזה יעדיפו בני הזוג את כרטיסי הטיסה ולא שיק מאחר ומדובר מבחינתם בעוד הוצאה במסגרת הפקת אירוע החתונה ומאחר והם קיבלו אותה כמתנה, אין להם צורך לחשב אותה בחישוב ההוצאות הסופי.

 

זוגות חברים טובים של בני הזוג, מאחר והם מכירים אותם טוב מאד, גם הם לא תמיד מביאים שיק אלא חושבים על מתנה שוות ערך שאינה כסף אך כן יכולה לעזור לבני הזוג בתחילת חייהם המשותפים. אנחנו שמענו על כמה חברים טובים שהתאגדו יחד ודאגו לשפץ את ביתם של בני הזוג וגם כמה חברים שדאגו למוצרי חשמל חדשים בביתם של הזוג.

 

בסופו של דבר המתנה היא פריבילגיה והיא בחירה אישית של כל אחד מה הוא בוחר לתת. אנחנו, כמארחים, צריכים לדעת לקבל כל מתנה באהבה, גם מכאלו שלכאורה ציפינו מהם ליותר. בסופו של דבר האורחים הגיעו לשמח אותנו ולא המתנה. מזל טוב!