טלפון

איך נחסוך כסף בהליך הפקת החתונה

ישנן דרכים רבות לחסוך בהליך הפקת החתונה וכך לנסות להתקרב יותר ויותר לחלום שהתקבע בראשנו – חתונה של פעם בחיים שתיזכר לדורות

לצד האופוריה והשמחה המתבקשים בכל תהליך הפקת החתונה, תמיד מרחפת מעל ראשינו הידיעה כי מדובר בהוצאה לא קטנה. מאחר ומדובר באירוע של פעם בחיים אנחנו רוצים לנצל את כל המשאבים הנגישים שלנו ולרוקן כל חיסכון אפשרי – הכל על מנת להבטיח שהאירוע שלנו יצדיק את היותו אירוע של פעם בחיים. זוגות צעירים רבים לא תמיד יכולים להרשות לעצמם להרים אירוע בסדר גודל שכזה ולהפריז בחשבון ההוצאות מבלי ליצור תקרה לתקציב. אנחנו ב"קיסר ים" מאמינים שהיופי נמצא בדברים הקטנים ושעל מנת לגרום לאירוע להיות בלתי נשכח, צריך בעיקר המון נשמה באירוע ופחות זיקוקים ואטרקציות. אתם רוצים להתקרב לחלום החתונה המושלמת בעינכם כמה שיותר? אם כן, נשאלת השאלה איך ונוכל לחסוך בהליך הפקת החתונה?

 

סקר שוק נכון:

הפקת החתונה הינה תהליך לא תמיד קל ולעתים רבות עוד יותר לא תמיד קצר. לכן, המון זוגות מוצאים את עצמם מותשים מלחפש ספקים לחתונתם וברגע שהם מוצאים ספק שנראה להם ראוי הם מיד סוגרים איתו מבלי לברר על בעלי מקצוע נוספים שנותנים את אותו השירות בפחות כסף. חשוב מאד בהליך החתונה לבדוק מכל ספק כמה אפשרויות ולהבין את טווח המחירים ההגיוני שכל ספק יכול לדרוש. ברגע שתשלטו במחירים תוכלו גם להתמקח ולנסות לקבל מחיר שאולי נוח לכם יותר. מאחר והחתונה הינה הוצאה כספית לא קטנה בכלל, חשוב להיות צרכנים נבונים וזה מתחיל בסקר שוק.

 

אטרקציות בחתונה:

כיום קימות בענף החתונות אינספור אטרקציות הנלוות לאירוע: מגנטים, חולצות, תאי צילום, תאי קריוקי והרשימה עוד ארוכה מאד. אתם חולמים על אטרקציה כלשהי בחתונה? לכו על זה, אבל אל תתפרעו ותהפכו את האירוע שלכם להפנינג. ברגע שתהפכו אותו לכזה גם אופי החתונה יקבל אופי שדומה יותר ליום עצמאות וגם תגלו בסופו של דבר חור בכיס. האטרקציות לא תמיד נגישות וזולות כל כך ולכן חשוב להגדיר מראש כמה אטרקציות לקחת ומה התקציב שניתן לכל העסק הבידורי בחתונה.

 

רשימה מסודרת של מוזמנים:

לאחר שהפקנו המון חתונות, גילנו שהחלק הפחות אהוב על הזוגות הוא  הכנת רשימת המוזמנים. משהו בהכנת רשימת המוזמנים לעתים מרתיע את הזוגות, ואלו הנרתעים מעדיפים לא להכין רשימה מסודרת אלא לחשב בראש פחות או יותר מה כמות המוזמנים ולמסור אותה לגן האירועים. שימו לב! רשימת מסודרת של המוזמנים תחסוך לכם המון כסף. ללא רשימה מסודרת של האורחים שלכם לא תוכלו לעשות אישורי הגעה וכך לא יהיה לכם צפי לאורחים המתכוונים להגיע אל האירוע. לאחר שהתחייבתם אל מספר אורחים מסוים אל גן האירועים אתם תפסידו כסף על כל אורח שלא בא. זה נראה שולי, אך אם לא ערוכים נכון, אפשר להפסיד המון כסף.

 

שמלת הכלה:

איך שנשלפת טבעת הנישואין, מיד יוצאת ההצהרה: "בשמלה לא חוסכים!". אז זהו, שאפשר לחסוך מבלי להתפשר! מעצבי ארצנו הינם מעצבים מוכשרים מאד שלפחות פעם בעונה עושים מכירת חיסול של דגמי השנה שעברה. השמלות נשארות באותה האיכות ובאותו המותג, רק בפחות כסף. בצעד שכזה אפשר לחסון מאות אם לא אלפי שקלים והרווח כולו שלכם. כדאי לעקוב אחרי מכירות החיסול של שמלות הכלה וגם אם לא מצאתם מועד שכזה, כדאי לשאול את המעצב איתו בחרתם לעבוד.