טלפון

הטיפים שיקלו עליכם בהכנת רשימת מוזמנים לחתונה

רגע לפני שסוגרים אולם ומזמינים קייטרינג, צלם ו-DJ כדאי לשבת ולערוך רשימת מוזמנים. רשימת המוזמנים תקבע את אופיו ואת גודלו של האירוע שלכם ועד שלא תעשו זאת, לא תוכלו לדעת בדיוק איזה סוג של אירוע אתם מתכננים.

הכנת רשימת מוזמנים לחתונה זו אחת המשימות הראשונות אותן עליכם לבצע בבואכם לתכנן חתונה. הרבה לפני קביעת תאריך, מציאת אולם או גן אירועים, חיפוש אחר שמלה ותיאום עם הספקים השונים. הסיבה לכך היא שבכוחה של רשימת המוזמנים להכתיב את אופיו של האירוע שלכם ואת סדר גודלו של התקציב. על מנת ששלב ראשוני זה יעבור בשלום ועם מינימום חילוקי דעות, ריכזנו עבורכם כמה טיפים ודגשים.

 

של מי החתונה – שלכם או של ההורים?

עבור רבים רשימת המוזמנים מהווה עניין גדול, בשל מגבלות של מקום או תקציב ואז עולה הצורך לבצע סינון. הדבר מקבל משנה תוקף במיוחד כאשר ההורים מעוניינים גם הם להזמין כמעט את כל מי שמכירים, מה שמגדיל את ההוצאות במידה משמעותית. מלבד ההוצאות, יש לציין כי לא כל אולמות האירועים בנויים להכיל כמות גדולה של מוזמנים ולא כל המתחתנים רוצים אירוע גדול של 600 איש. אז מה עושים? מגבילים. אפשרו להורים שלכם לערוך רשימה, בכל זאת הם שותפים לאירוע מהיבטים רבים, אך הגבילו את כמות המוזמנים שלהם.

 

באילו מקרים כל המרבה יהיה משובח?

ישנם אנשים ולהם אין מגבלה של מוזמנים הן מבחינה תקציבית והן מבחינת המקומות באולם. כך למשל, כאשר עורכים חתונה בגן אירועים באזור השרון שהנו גדול מספיק, אתם יכולים להיות גמישים ולהזמין את כל מי שרוצים, גם אנשים שהתלבטתם לגביהם. מקסימום מי שלא מרגיש קרוב מספיק אליכם, לא יגיע.

לעומת זאת, אם וכאשר יש הגבלה על מספר המוזמנים, לאחר שערכתם רשימה ראשונית, זה הזמן לעשות סינון, לשמור את מי שלא יכולים לוותר על נוכחותו ולוותר על מוזמנים שבגינם אתם מתלבטים.

אל תשכחו לציין את כל הפרטים

לאחר שיש לכם טיוטה ראשונית ביד, זה הזמן לעבור עליה ולוודא כי לא שכחתם אף אחד ויותר מכך, כי אין לכם כפילויות. דאגו כי ליד כל שם של מוזמן תצוין הכתובת שלו למשלוח הזמנות ומספר הטלפון, על מנת שלפני החתונה יהיה אפשר לאשר הגעה ולמסור לאולם ולחברת הקייטרינג מספר מוזמנים סופי. וטיפ קטן לסיכום, מומלץ כי יהיה לכם העתק של רשימת המוזמנים, היות ומיום הכנתה ועד שליחת ההזמנות בפועל, יעברו כמה חודשים, כך תוכלו להיות בטוחים שהיא לא תאבד לכם ותצטרכו לעשות את הכל שוב.